12. 10. 2015 - Zveme vás na první pražský ročník Festivalu polévky!

Rybí vývar, čočkový krém nebo poctivý boršč? Poslední sobotu před Vánoci provoní holešovickou tržnici Festival polévky. A vařit se bude přímo před zraky diváků – na otevřeném ohni ve čtyřiceti litrových kotlích dovezených až z Maďarska. První pražský ročník Festivalu polévky se bude konat v sobotu 19. 12. od 12.00 hodin v Holešovické tržnici spolu s Boutique Market. Vstup na festival je zdarma.

Festival polévky

Celkem 16 kotlů zavěšených na železných konstrukcích a pod nimi plápolající oheň, nejen tak bude vypadat okolí Haly č. 13 v pražských Holešovicích. Chystá se tu Festival polévky, který se z Plzně přesune poprvé i do metropole. „Festival polévky jsme v Plzni pořádali už čtyřikrát a pokaždé s velkým úspěchem,“ říká Jakub Vedral, ředitel festivalu. „Jeho návštěvnost se každý rok zvyšuje, letošní září přišlo ochutnávat z vařících kotlů přes 7 000 lidí,“ dodává. Praha letos poprvé bude mít možnost užít si ojedinělou atmosféru tohoto festivalu.

Výjimečnost festivalu podtrhne vaření přímo před zraky návštěvníků i samotné servírování z probublávajících kotlů. Bistra a restaurace nabídnou více než 15 druhů polévek v plných i ochutnávkových porcích, které vás zahřejí. Během dne navíc budete moct hlasovat o tu nejlepší. Spolu s Festivalem polévky se také uskuteční Boutique Market, jehož nabídka je zaměřená na vysoce kvalitní zboží – od delikates po designové produkty. Na festivalu tak můžete pořídit i netradiční vánoční dárky.

Festival polévky

O tom, že polévka je grunt se můžete přesvědčit na vlastní kůži poslední předvánoční sobotu. Od 10.00 hodin se začnou vařit polévky, o dvě hodiny později se pak odstartuje samotné ochutnávání a prodej. Festival končí v 19.00 hodin společně s Boutique market. Vstup na Festival polévky je zdarma. Pořadatelem festivalu je ArtProm s.r.o., festival spolupořádá Local food Market, který má za sebou úspěšné trhy na Náplavce, Náměstí Míru, Nákladovém nádraží Žižkov a dalších místech napříč Prahou.

Více na Facebooku