24.4.2015 - Ostrov Štvanice zažije 30. dubna na čarodejnice hudební sabath

30. dubna 2015 vypukne v okolí Vily na pražském ostrově Štvanice hudební Sabath. V den, kdy se otevírají jeskyně, bosorbaby se slétají, aby obcovaly s ďáblem, vystoupí v rámci druhé edice koncertní série X edition více než desítka interpretů v čele s ostravskými SCHWARZPRIOR, maskovaným písničkářem Kuchařem KITTCHEN nebo oceňovaným elektronickým producentem Subject Lost.

“X edition je koncertní série, kterou zahájil 16. dubna v holešovické Hale 26 britský beatboxer ThePETEBOX, a hned navazujeme výběrem temné alternativy. Od odpoledne budete moci v okolí Vily Štvanice zažívat příjemnou letní atmosféru, která se postupně překlopí do oslavy pálení čarodejnic, warm-upu líbaček na Petříně nebo třebas keltského Beltine, záleží na každém, kdo příjde, co si vybere,” říká Adam Ondráček, jeden z lidí, co stojí za X edition.

V okolí Vily Štvanice se tak od čtyř hodin odpoledne představí výběr kvalitní alternativy z Česka - ostravští Schwarzprior zanechávají na rtech chuť železa, jejich temný synth-pop si už našel řadu obdivovatelů a stali se hlavními tahouny odkazu EBM a gotické scény. Temnou psychedelii, downtempo a electronicu nabízejí olomoučtí Narcotic Fields, doplňuje je maskovaný pražský písničkář Kuchař Kittchen. Ještě před západem slunce se můžete těšit z houpavých rytmů reggae srdcařů The High Corporation, sluneční paprsky rovnou z Kalifornie přinese písničkářská formace Johannes Benz a rozmarnost masopustního veselí nabídne Nauzea Orchestra s jejich speciálním setem na dvojí sestavu bicích. Ve Vile Štvanice pak po půlnoci nastoupí oceňovaný elektronický producent Subject Lost a Djs Fatih Ozgurluk a Johana Švarcová.

BLINK x je místo. Meeting point. Jako kdybyste si na mapě udělali křížek, kde se sejdete. Písmenem X se vždy označovaly zakázané nebo tajemné věci. Sex. Poklady. Anebo také zákaz vstupu. My otevíráme místa, kam byste se normálně nedostali, a propojujeme je s hudbou, uměním a party.

BLINK x VILA Štvanice se uskuteční 30. dubna 2015 od 16 hodin. Více informací najdete na xedition.cz. Vstup je zdarma.

Kontakt:

Adam Ondráček

Ph.: 00420 732 957 387

mail: adam@artprom.cz

www.xedition.cz

www.artprom.cz