01.08.2015 - Na první silent kino v České republice zajeďte do Plzně, zve festival Živá ulice

Možná máte pocit, že je letních kin tolik, do kolika stran se podíváte, ale můžeme vám zaručit, že tohle je jiné. Tak jiné, že se za ním vyplatí přijet do Plzně. V rámci multižánrového festivalu Živá ulice se tu v centru Plzně v historické kulise bývalého opevnění bude promítat první silent kino v Čechách. Nasadit sluchátka a přepínat mezi původní hudbou a tou od Freddieho Mercuryho budete moct u filmu Metropolis už 10. srpna od 21:00 hodin. Následující dne se těšte na němé filmy s živou kapelou. Vstup na kino stejně jako na celý festival je zdarma.

Silent kino Živá ulice

Plzeň ze všech úhlů“ má v podtitulu multižánrový festival Živá ulice, který se koná od 10. do 23. srpna v centru Evropského hlavního města kultury. Mimo koncerty, galerii ve veřejném prostoru, food festival, fashion market a další doprovodný program nabídne Živá ulice z jiného úhlu i letní kino.

Pět jedinečných večerů zahájí silent kino, hudebně-filmový experiment, kdy diváci budou při sledování legendárního němého filmu Metropolis moci volit mezi dvěma zvukovými stopami –původní hudbou Gottfrieda Huppertze z roku 1927 a popovou verzí z osmdesátých let, kterou pro film připravil Giergio Moroder ve spolupráci se zpěvákem Freddiem Mercurym. „Díky dvoukanálovým sluchátkům můžou diváci při sledování filmu přepínat mezi jednotlivými stopami. Sluchátka budou k zapůjčení zdarma na místě, jejich počet je však omezen, doporučujeme proto přijít včas,“ říká Táňa Švehlová, koordinátorka doprovodného programu Živé ulice.

Živá ulice

Kino v Proluce pokračuje přehlídkou filmů od králů němé grotesky. Diváci se mohou těšit na grotesku O patro výš, kde se Harold Lloyd snaží zdolat výškovou budovu, s hudebním doprovodem mladé indie kapely Ghost of You, dále na nejlepší film Bustera Keatona Frigo na mašině, ke kterému zahrají alternativně rockový Květy a nakonec na film Charlieho Chaplina Moderní doba s hudebním doprovodem slavné skupiny DVA. Kino v Proluce v pátek 14.8. pak zakončí promítání pásma animovaných filmů, které festival Živá ulice připravil dohromady s plzeňským sdružením Animanie.