19.9.2014 - Hvězda vyšla a září víc než dříve. Pop-up club Blink Excelent v Plzni

Jen na chvíli, jen na pár mžiků oka. Byl to sen nebo realita? Byl to pop-up club. Blink Excelent. Jeho sedmou edici odstartujeme už ve středu 24. září v Plzni. V krásném a zašlém kině Hvězda. Místo s obrovským géniem loci, místo, jež za první republiky plnili emoce dvojic na plátně i těch zamilovaných v hledišti. Teď bude na dva dny patřit hudbě, projekcím a umění. 

“Náš klub vzniká je na chvíli, jen na pár mrknutí oka. Odtud název Blink,” vysvětluje autor projektu Jakub Vedral a doplňuje: ”Poprvé jsme si vyzkoušeli takovýto projekt v pražské Holešovické tržnici, kde nás industriální prostory okouzlily. Vloni jsme se přesunuli do brněnské fabriky Vlněna a letos konečně zavítá tento unikátní koncept do Plzně.”

24.9. tak zažije prvorepubliková budova kina Hvězda na Anglickém nábřeží koncert mezinárodního složení. N.O.H.A. alias Noise of Human Art je propojením žánrů napříč kategoriemi, vývojem i věkovými skupinami. Našlápnuté drum & bass se míchá s worldmusic se šťavnatým nádechem groove and funky. New York, Brooklyn, Praha, Dusseldorf, hosti z Brazílie, Německa nebo Británie. To vše se míchá do jednoho velkého lidského hluku. Mezinárodní formaci doprovodí přední čeští djs, oba dva shodou okolností původem z Plzně - Friky Flink a Dead Sailor spolu s rezidentním djem projektu Blink Excelent francouzem S-BisHem. 

BLINK EXCELENT #5 // DOPE EMOTIONS from ArtProm on Vimeo.

Druhý večer pop-up klubu Blink Excelent bude patřit tichu. Ano, skutečně tichu, protože se v něm odehraje silent party. Koncept djského klání, který je ve světě i v Česku stále oblíbenější, spočívá v tom, že v jednu chvíli hrají na pódiu dva djs, každý ovšem do jiného kanálu. A posluchači si mohou na bezdrátových sluchátkách právě tyto kanály přepínat. “Zároveň ostatní upozorňuje zelené nebo modré světlo na sluchátkách, který kanál zrovna posloucháte. Takže můžete krásně pozorovat rozdíly mezi jednotlivými tanečníky,” dodává další z organizátorů Adam Ondráček. Tři dvojice djs opět representují ty nejlepší v Česku - Kay Buriánek z kapely Sunshine, producent a hudebník Floex, Jana Kománková z Radia 1, Ivan MP Trojan alias Jiří Burian z Republic of Two, v Anglii proslavený Mr. Moustache anebo plzeňský rodák Dj Sens.

Třetí večer programu na prozatím tajné lokaci v Plzni bude patřit architektonickému večeru Pecha Kucha Night Plzeň a u příležitosti jeho desátého vydání se rovněž skuteční exkluzivní X PARTY. Na té vystoupí Skyline djs (Hiffi & Jacob), producenti Pixie a Philip TBC, elecktronicko-akustický projekt City Mutants a djská formace BassDrop.

Line-up:

24/9 N.O.H.A (Noise of Human Art) w/ Djs Friky Flink, Dead Sailor & S-BisH (FR)

25/9 Silent party w/ djs Kay Buriánek (Sunshine), Floex, Ivan MP Trojan (Republic of Two), Jana Kománková (Radio 1), Mr. Moustache & Sens (Noisy pioneers)

26/9 Pecha Kucha Night Plzeň #10

X PARTY // Skyline djs (Hiffi & Jacob) + Pixie + Philip TBC + City Mutants live act + BassDrop

Více na www.blinkexcelent.cz a předprodej na www.goout.cz