Festival Živá ulice - Plzeňská setkání

Multižánrový festival plný nejen hudby, pouličního divadla, mezinárodní kuchyně i programu pro děti v centru Plzně.

Živá ulice – Plzeňská setkání je největší multižánrový festival na západ od Prahy, který oživuje centrum Plzně a jeho okolí po tři měsíce. Za tři roky svého konání jej navštívilo téměř 100 000 lidí. Festival navazuje na dlouholetou tradici svého předchůdce Na Ulici, který si vybudoval v Plzni výbornou pověst.

V červenci přiváží do ulic a parků kolem Náměstí Republiky pouliční divadlo pro děti a dospělé z celého světa. Za dveřmi je Plzeň! není jen ozvěnou pražského festivalu Za dveřmi, ale samostatným svébytným celkem, na který v srpnu navazují Plzeňská Namlouváníčka a hlavní blok Živá ulice – festival, díky kterému se v Plzni představí každý rok přes 600 umělců. Hudba různých žánrů, etablovaní umělci, začínající talenti, DJs, divadlo, workshopy, food festival, zapojení národnostních menšin, doprovodný program pro děti – tak vypadá centrum západočeské metropole během konání Živé ulice. Festivalovou sezónu ukončuje září s Festivalem polévky. Plné kotle na Náměstí Republiky každoročně přijdou ochutnat tisíce návštěvníků.

Celý festival je zdarma a je realizován pod záštitou primátora města Plzně. Více informací na www.zivaulice.eu nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/zivaulice