13.07.2015 - Festival Za dveřmi oživí Prahu pouličním divadlem už posedmé

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi oživí už tradičně červencové ulice hlavního města. 7. ročník festivalu Za dveřmi přinese hned několik novinek. Akrobati, herci, performeři i hudebníci oživí holešovické Výstaviště a jeho okolí. Festival přichystá české i světové premiéry či mezinárodní site specific performance. Jako obvykle se můžete těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa a na nejlepší českou tvorbu. Festival Za dveřmi se koná od 13. do 18. července, vstup na představení je zdarma.

Festival Za dveřmiNejvětší festival pouličního divadla v Praze se už tradičně bude konat druhý červencový týden. Během šesti festivalových dní se představí umělci ze sedmi zemí světa – od Ruska, Polska, Slovenska a Německa přes Francii, Španělsko až po Izrael. Přijede například soubor Serious Clowns s Adamem Readem, který tvořil se slavným Cirque du Soleil, a Fyodorem Makarovem, spolupracovníkem Slavy Polunina. Francouzští Cie Underclouds se představí s večerní open air performance FUNAMBUS. Prahu navštíví mimo jiné také španělský soubor Compagnie La Tal, který letos získal ocenění za nejlepší pouliční představení na největším veletrhu umění v německém Freiburgu. „Dramaturgie festivalu kloubí nejlepší zahraniční i české interprety. Každý rok chceme přivézt projekty či soubory, které jsou inovativní a inspirativní zároveň. Na Za dveřmi proto představíme několik premiér. Přímo pro festival vznikne německo-česká site specific performance Brána do Fantazie, která odstartuje letošní ročník,“ prozrazuje program Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.

Festival Za dveřmi

Za dveřmi se letos přesune také na Prahu 7„Rozrůstáme se a společně s námi i místa, kam přivážíme to nejlepší z klauniády a pouličního divadla. Za dveřmi tentokrát bude také v areálu pražského Výstaviště, kde na návštěvníky bude čekat kromě open air performance a večerních produkcí šapitó, tančírny a pouliční zábava,“ zve do nových prostor Jakub Vedral, ředitel festivalu.

Festival Za dveřmi

Právě v areálu Výstaviště bude na dva dny (16. a 17. 7.) postavené šapitó, se kterým přijede slovenský soubor Teatro Tatro. V divadelní adaptaci Mistra a Markétky vypráví příběh o lásce, která je skutečná, která je mimo kategorii dobra a zla, o Bohu i o Ďáblu. Představení Majster a Margaréta zahraje Teatro Tatro v šapitó. Jako jediné je v rámci festivalu zpoplatněné – základní cena vstupenky je 450 Kč, 350 Kč stojí snížené vstupné. Vstupenky lze koupit v předprodeji goout.cz

Festival Za dveřmi

Pořadatelem festivalu je ArtProm s.r.o. Bližší informace k festivalu naleznete na www.zadvermi.cz