20. 11. 2016 - Festival polévky provoní první adventní neděli pražské Výstaviště

První adventní neděli provoní Výstaviště Praha Holešovice Festival polévky. Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska, na otevřeném ohni a přímo před zraky diváků bude vařit desítka bister a restaurací. Těšit se můžete na českou klasiku i exotické chutě. Mimo jiných na festivalu uvaří i blogerka KOKO. Přijďte ochutnávat z vařících kotlíků v neděli 27. listopadu!

Festival polévky se bude konat v Praze podruhé. Svoji historii má ale mnohem delší – v západočeské Plzni proběhlo už 6 ročníků, které mají obrovský úspěch. „Festival polévky je výjimečný v tom, že všichni zúčastnění vaří přímo na místě před zraky diváků. Můžete tak vidět, jak se polévky připravují, a pak už si jen vybrat, které chcete ochutnat, a to je nejtěžší,“ říká s úsměvem Matěj Halaš, jeden z organizátorů.

Před Průmyslovým palácem bude stát celkem 16 kotlů, pod kterými se bude vařit. A jaké polévky budete moct ochutnat? „Každý prodejce bude mít jiný druh polévky. Dohlížíme na pestrost nabídky, a tak se žádná z polévek neopakuje. K ochutnání budou asijské speciality nebo rybí polévky. Chybět ale nemůže ani česká klasika jako dršťkovka nebo bílá zelnice,“ říká k výběru Dominika Antonie Skalová, další organizátorka festivalu. Dva druhy polévek si připraví také blogerka KOKO, jejíž kniha Menu podle Koko má velký úspěch.

Festival polévky se uskuteční v neděli 27. listopadu od 11.00 hodin v rámci Českých Vánoc na Výstavišti Praha Holešovice, těšit se můžete i na bohatý doprovodný program včetně hudby a workshopů pro děti. Vstup na akci je zdarma. Více informací najdete na www.festivalpolevky.cz.