7.4.2015 - Do Prahy přijíždí britský kouzelník s hlasem a kytarový beatník ThePETEBOX

16. dubna 2015 vystoupí v industriálním prostoru Haly 26 v Holešovické tržnici britský beatboxer, multiinstrumentalista a zpěvák ThePETEBOX. Nástupce slavných beatboxerů, jako jsou rakouští Bauchklang nebo Australana Dub FX, kombinuje neuvěřitelnou hlasovou škálu s hrou na elektrickou kytaru ve smyčkách, které zamotají posluchačům uši. Jeho koncert zahájí novou koncertní sérii X EDITION, která se zaměřuje na akce v nezvyklých prostorách.

Jako kdybyste naklonovali Kurta Cobaina a DubFX. Dvojitá dávka přitažlivosti

Blink X je místo. Meeting point. Jako kdybyste si na mapě udělali křížek, kde se sejdete. Písmenem X se vždy označovali zakázané nebo tajemné věci. Sex. Poklady. Anebo také zákaz vstupu. My otevíráme místa, kam byste se normálně nedostali, a propojujeme je s hudbou, uměním a party,” říká jeden z organizátorů Jakub Vedral a doplňuje jej Adam Ondráček: “Samotné jméno Blink vychází z anglického slova mrknout. Navazujeme tak na několikaletou historii, kdy jsme organizovali pop-up kluby Blink Excelent a začínali jsme právě tady v Holešovické tržnici. Letos se dostaneme s naším dočasným klubem hned na několik dosud nepoznaných lokalit v Praze, a proto název místa vždy i uvidíte v názvu akce.”

Underneath Prague something grows from ArtProm on Vimeo.

ThePETEBOX je objev britské hudební scény, kouzelník s hlasem a kytarový beatník. Jako kdybyste naklonovali DubFX a Kurta Cobaina. Dvojitá dávka přitažlivosti. Prorazil coby oceňovaný beatboxer a velmi rychle samotný žánr beatboxu postavil na hlavu tím, že krom svého hlasu začal hrát na elektrickou kytaru a aplikovat na ni stejné loopy a efekty. Jeho koncert je směsicí údivu nad rozsahem lidského hlasu, hladí po hlavě písničkářskou jemností a zarývá nehty do zad, když dosáhne čistého hlubokého drum´n´bass. Čirej talent, čirý potěšení.

V průběhu večera se ještě představí česká alternativní formace Prodavač a osvědčená dvojice djs NobodyListen a MGDLN. Celá akce se zároveň koná jako oficiální afterparty Velké Jarní Cyklojízdy, která po průjezdu tunelem Blanka zakončí právě u Haly 26 v Holešovické tržnici.

Vstupenky jsou k dispozici v ceně 190,- czk v předprodejní síti GoOut.cz a na místě. Kompletní informace naleznete i na www.klublink.cz.

Proudly created by Gambrinus Excelent & ArtProm.

Foto ke stažení: http://bit.ly/ThePETEBOX

Kontakt:

Adam Ondráček

Ph.: 00420 732 957 387

mail: adam@artprom.cz

www.artprom.cz