7.11.2014 - Do Česka přijíždí performer Dub FX, král všech buskerů a drum´n´bass kouzelník

(Praha/ČR) 27. listopadu 2014 vystoupí v pražském klubu Retro Music Hall na akci Frisco Night světoznámý performer a hudebník Dub FX. Jeho koncert doplní speciální stage mapping a djs Orbith, Lady A, S-Bish (FR), Frank The Space a Petr_ha.

Tisková zpráva ArtProm.

Kouzelník, který vytváří elektronickou hudbu pouze okolními zvuky a loopovacími technikami. Občas přizve ke spolupráci další hudebníky a to pak dostává jeho představení čtvrtý rozměr. Dub FX opustil v 19 letech Austrálii pouze s pár věcmi a rozhodl se cestovat po světě a vydělávat si na sebe hudbou. Z no-name hudebníka se vypracoval na přední postavu současné hudební scény, která objíždí na turné každý rok nejenom Evropu ale celý svět, kde plní kluby i areály velkých festivalů. Stejně tak ho ale můžete jen tak zničehonic potkat na ulici v Bristolu jak hraje okolojdoucím a prodává cédéčka. Dub FX je rapper, beatboxer, kouzelník zvuku ale především král všech buskerů, kterého hraní na ulicích všech světových metropolí posunulo mezi jedny z nejlepších současných hudebníků.

“Víc než rockovým zpěvákem jsem byl jazzmanem. Byl jsem také v heavymetalových, funkových, soulových či reggae kapelách. Když mi bylo sedmnáct šel jsem na raveový koncert Tenhle zážitek kompletně změnil můj pohled na hudbu, zejména tu elektronickou, kterou jsem předtím nesnášel. Teď ale určitě nechci říkat, že elektronická hudba je jediná, která má duši. Moje hudba je kolekcí vlivů, které na mě odmalička působily,” říká Dub FX, vlastním jménem Benjamin Stanford, v rozhovoru pro Českou pozici.

Dub FX má za sebou čtyři alba, poslední - Theory of Harmony vydané v roce 2013, se dostalo z teritoria dubu, drum´n´bass, reggae a dubstepu až k dotekům jazzových kláves. Od roku 2007 kdy vydal první album Live in The Street cestuje po světě s jeho družkou Flower Fairy, která možná doprovodí jeho koncert i v Praze.
Během akce budeme moci ochutnat novou příchuť Frisco Night, která v sobě mísí atraktivní okurku a mátu.

Frisco Night presents: Dub FX

Retro Music Hall, Prague, 27.11.2014

Support: Dj Orbith, Dj Lady A, Dj S-Bish, Dj Petr_ha
Předprodej v síti NoLimits.cz v edicích po 100ks za 390,-/ 440,- / 490,- /590,- czk (1. a 2. edice vyprodána) a od 11.11.2014 na výdejnách Zoot. Ke vstupence zakoupené na výdejně Zoot dostanete zdarma Frisco Night a slevu na nákup 10%:
ZOOT Radlická (v přízemí budovy multikina Cinestar)
ZOOT Budějovická (Olbrachtova 2006/9, Praha 4)
ZOOT Pop-up store Dejvická (Na Hutích 665/8, Praha 6)
Vstupenky k zakoupení i na místě v ceně 590,- czk / po 23:00 vstup zdarma.

Pro více informací se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprom.cz