Amanitas Fire Theatre

Amanitas Fire Theatre založily Tereza Georgievová a Linda Mikolášková, skupina působí na poli nového cirkusu od roku 2010.

Široká škála tvůrčích postupů a fúze fireshow, žonglování, fyzického divadla, živého zpěvu, autorsky mixované hudby, závěsné i pozemní akrobacie, pantomimy, manipulace s objekty a scénického tance je ve spojení s velmi silnou vizuální složkou.

Postapokaliptická estetika s odkazem na komixovou kulturu, cyber punk a pop artové tendence provází naši tvorbu, která vizuálně manifestuje Deborgův spektákl. Výraznou složkou je bodypainting, expresivní líčení a masky, jež vznikají z netradičních materiálů ready made pseudo zboží původních objektů diametrálně odlišného užití, materiálů, jež pomáhají k odcizení lidství jako leitmotiv projevů pozdního kapitalismu.

V průběhu své dosavadní tvorby se věnujeme tématům z české provenience (KO.MIX.X1 na motivy Muriel & Andělé a Muriel & Oranžová smrt (Kája Saudek, M. Macourek), RUR a Kafkova Proměna. Snažíme se o vyvrácení dnes rozšířeného pojetí fireshow coby náhražky divadla jako estrády bezkoncepční manipulace s ohněm. Inspiračními zdroji jsou mimo jiné country tendence a specifika českého trampingu, mykologické experimenty, energie postpsychadelických psytrance potlachů, česká lidová tvorba a kuchyně, dočasné autonomní zóny,hobos, bobos, nanotechnologie, masová kultura, brazilská káva a muži s vousy – kníry.